• Front szkoły

  • Szkoła bokiem

  • Hala

  • Tył szkoły

VIII edycji powiatowego konkursu

dla szkół podstawowych

na sfotografowanie zjawiska fizycznego:

„Uchwyć fizykę w kadr” 2025/2026

   Do konkursu swoje prace zgłosiło 129 uczniów z 21 szkół podstawowych z powiatu tomaszowskiego. Każdy uczestnik mógł zgłosić tylko jedno autorskie zdjęcie ciekawego zjawiska fizycznego.

   W dniu 13 maja 2026 roku Komisja Konkursowa w składzie Marianna Stopyra - Gardiasz i Leszek Bober, w oparciu o Regulamin Konkursu, dokonała oceny nadesłanych prac oraz przyznała uczestnikom nagrody, wyróżnienia i podziękowania.

Nagrody otrzymują: 

I miejsce: Maciej Koper ze SP Nr 3 w Tomaszowie Lubelskim za zdjęcie „Falujące powietrze,” 

II miejsce: Oskar Ratyna ze SP w Sabaudii za zdjęcie „Tęcza,”

III miejsce: Gabriela Kobiałka ze SP Nr 2 w Tomaszowie Lubelskim za zdjęcie „Wodna kapsuła na powierzchni monety.”

Wyróżnienia otrzymują:

1. Joanna Wielgosz ZS-P Bełżec

2. Kajetan Kurzępa SP Krynice

3. Jakub Bałabuch Niepubl. SP Huta Dzierążyńska

4. Antoni Biszczanik SP Lubycza Królewska

5. Maja Bogdanowicz SP Łaszczówka

6. Ewa Forlańska SP Łosiniec

7. Maja Pawliszczak SP Machnów Nowy

8. Julia Poleszczuk SP Majdan Górny

9. Olaf Szczogryn SP Majdan Sopocki

10. Ewa Nowak SP Podhorce

11. Antoni Buczek SP Susiec

12. Hubert Jasiński ZSiP Tarnawatka

13. Szymon Górnicki SP Tarnoszyn

14. Zofia Czaus SP Telatyn

15. Julia Maciejko Pryw. SP ICO w Tomaszowie Lubelskim

16. Amelia Wrona Niepubl. SP Little Oxford w Tomaszowie Lubelskim

17. Amelia Piwko SP Nr 2 w Tomaszowie Lubelski

18. Maja Furmańczuk SP Ulhówek

      Zapraszamy  nagrodzonych  i  wyróżnionych  uczniów  wraz      z  nauczycielami  na  uroczyste  podsumowanie  konkursu,  które  odbędzie się  w  auli  szkolnej  I  LO  w  Tomaszowie Lubelskim     9  czerwca  2026r.  o  godz. 10.00.

 

Koordynator konkursu: Marianna Stopyra-Gardiasz

   W dniach 26.05.- 29.05.2026 r. 61 uczniów naszej szkoły (klasy 3a, 2a,1e, 1b, 1a, 1d) zwiedziło 3 europejskie stolice: Budapeszt, Wiedeń i Bratysławę oraz malownicze miasteczko Szentendre. Uczniowie mieli okazję zobaczyć najpiękniejsze zabytki i atrakcje turystyczne stolic, spróbować specjałów kulinarnych, zakupić ciekawe pamiątki. Dodatkową atrakcją był wieczorny pokaz tańczących fontann na wyspie na Dunaju oraz nocny rejs statkiem po Dunaju, podczas którego można było świetnie odpocząć i podziwiać podświetlone monumentalne budowle Budapesztu. Wspaniała pogoda i dobry humor towarzyszyły uczniom Bartosza podczas całego wyjazdu.

  Zapraszamy do galerii

   W roku szkolnym 2025/2026 w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim został zorganizowany i przeprowadzony konkurs fotograficzny pod hasłem „Światło i cień w krajobrazie ” skierowany do uczniów klas VI, VII i VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół średnich powiatu tomaszowskiego.

   Już po raz jedenasty został objęty patronatem przez Starostę Tomaszowskiego pana Henryka Karwana.

   W poniedziałek 25 maja 2026 roku o godz.16.00 odbędzie się wywiadówka szkolna.