Dnia 17 marca 2026 w naszej szkole odbył się VII Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Niemieckojęzycznej. Do finału zakwalifikowało się 17 uczniów spośród 23 zgłoszonych.
Poziom konkursu był bardzo wysoki. Uczestnicy zachwycili jury i publiczność piękną wymową, bardzo dobrą znajomością tekstów, ciekawą interpretacją oraz ogólnym wyrazem artystycznym i estetycznym swoich wystąpień.
Wydarzenie swoją obecnością zaszczycili zaproszeni goście, wśród nich wicestarosta powiatu tomaszowskiego pan Jarosław Korzeń. Dla laureatów przygotowano atrakcyjne nagrody i dyplomy, a nauczyciele przygotowujący uczniów otrzymali dyplomy z podziękowaniami oraz upominki.

W dniach 7- 15 marca 2026 r. w Giżycku odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Klasycznych. W turnieju wzięło udział 179 najlepszych zawodników z całego kraju, wyłonionych podczas wcześniejszych eliminacji. Ogromny sukces odniosła Emilia Sprzęczka, uczennica klasy 3a, która wywalczyła brązowy medal w grupie dziewcząt do 18 lat. Dzięki temu Emilka zostanie powołana do Kadry Narodowej Juniorów i w najbliższych miesiącach będzie reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej.

Emilce serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne starty.
#MłodziŚwiadomi to innowacyjny projekt edukacyjny przygotowany przez Państwowy Inspektorat Sanitarny. Projekt powstał w odpowiedzi na aktualne wyzwania zdrowotne i dotyczy problematyki chorób przenoszonych drogą płciową. Realizacja tego typu działań edukacyjnych jest szczególnie ważna ze względu na wciąż niewystarczającą wiedzę, niską świadomość zagrożeń oraz częste lekceważenie ryzyka. Brak rzetelnych informacji może prowadzić do podejmowania nieodpowiedzialnych decyzji, które w przyszłości mogą mieć poważne konsekwencje zdrowotne. W ramach projektu uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z pracownikami Sanepidu, podczas którego poruszono zagadnienia związane z profilaktyką, odpowiedzialnymi zachowaniami oraz dbaniem o zdrowie.
Serdecznie dziękujemy pani Alinie Pliżga oraz pani Anecie Nizio za przeprowadzenie zajęć oraz podzielenie się cenną wiedzą i doświadczeniem.
6 marca 2026 r. w II Liceum Ogólnokształcącym im. gen. Władysława Sikorskiego w Tomaszowie Lubelskim świętowaliśmy Powiatowy Dzień Kobiet. Podczas spotkania wszystkim paniom złożono serdeczne życzenia, a każda z nich otrzymała kwiaty. Na gości czekała również słodka niespodzianka, ciekawe prelekcje oraz część artystyczna, której oprawę muzyczną miał zaszczyt przygotować szkolny zespół The One.
Serdecznie dziękujemy naszym utalentowanym wokalistkom za piękne występy: Aleksandrze Mazur, Amelii Puchalskiej, Oliwii Makuch oraz Mai Rebizant.







