• Front szkoły

  • Szkoła bokiem

  • Hala

  • Tył szkoły

   W dniu 26 marca w Salonie Artystycznym "W Starym Kinie" odbył się wernisaż wystawy pana Andrzeja Bratko. Podczas wydarzenia zaprezentowano jego niezwykłe obrazy, a zgromadzeni goście mieli również okazję wysłuchać pięknych interpretacji poezji inspirowanej twórczością Pana Andrzeja.

   Uroczystość została dodatkowo uświetniona występem naszych uczennic – Aleksandry Mazur i Mai Rebizant z zespołu muzycznego „The One”. Dziewczyny wykonały kilka utworów, które spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem publiczności.

   Spotkanie było niezwykle klimatyczne, inspirujące i pełne sztuki, muzyki i wspaniałej atmosfery. Cieszymy się, że nasze uczennice mogły być częścią tego wydarzenia i z dumą reprezentować szkołę.

Zapraszamy do galerii

   20 marca 2016 r. w II Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Sikorskiego w Tomaszowie Lubelskim odbyły się Targi Pracy. W wydarzeniu wzięła udział również nasza szkoła – I Liceum Ogólnokształcące im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim, które miało okazję zaprezentować swoją ofertę edukacyjną.

 

Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty……- to cytat będący mottem tegorocznych Dni Otwartych w I Liceum Ogólnokształcącym.

   W wiosennym nastroju i wystroju witaliśmy gości- uczniów klas ósmych i nauczycieli ze szkół powiatu tomaszowskiego i okolic. Zwiedzający mogli obejrzeć pokazy warsztatowe i eksperymentalne z fizyki, chemii, biologii a także rozgrywki siatkówki w hali sportowej. Oprowadzający zaproponowali innowacyjny sposób zwiedzania- spacer po szkole połączony z quizami, zagadkami i ciekawostkami na temat liceum i różnych dziedzin nauki. Każda odpowiedź była nagradzana zabawnymi gadżetami. Niespodzianki w formie zagadek i rebusów czekały na zwiedzających w każdej pracowni- nauczyciele liceum przygotowali ciekawe i kreatywne krótkie projekty dla młodzieży ze szkół podstawowych.

   W dniu 17 marca 2026 r. odbył się finał II Powiatowego Konkursu z Języka Angielskiego. Konkurs składał się z II etapów: szkolnego i finałowego. Do etapu finałowego zakwalifikowało się 16 uczniów z 10 szkół powiatu tomaszowskiego. Finałowy test obejmował wiedzę z zakresu : gramatyki, słownictwa, rozumienia tekstów pisanych i kultury krajów anglojęzycznych.

I miejsce zajęła Oliwia Olech z Szkoły Podstawowej w Ulhówku.

II miejsce zajął Patryk Tama z Publicznej Szkoły Podstawowej w Łaszczowie.

III miejsce zajęła Wiktoria Zielińska ze Szkoły Podstawowej nr. 2 w Tomaszowie Lubelskim.

   Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz nauczycielom odpowiedzialnym za przygotowanie uczniów a także sponsorom Starostwu Powiatowemu w Tomaszowie Lubelskim i Składowi Materiałów Budowlanych „Mrówka”.

Zapraszamy do galerii

   18 marca w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego „Opowiadamy historię dla nas”. Konkurs został przygotowany przez Muzeum Regionalne w Tomaszowie Lubelskim we współpracy z Samorządem Uczniowskim naszej szkoły i był częścią projektu, w którym uczestniczyła nasza szkoła. Jednym z jego ważnych elementów były warsztaty prowadzone przez pracowników muzeum.