W dniach 25-27 maja 2022r. wraz z opiekunami udaliśmy się na wycieczkę w Tatry. Pierwszego dnia w ciepłym deszczu zdobyliśmy Sarnią Skałę, wspinając się na wysokość 1377 m n.p.m., zaś we czwartek kolejny szlak zaprowadził nas na wietrzny, jeszcze zimowy Kasprowy Wierch (1987 m n.p.m). Naszą górską wędrówkę zakończyło zdobycie Gęsiej Szyi, (1489 m n.p.m.), po którym odpoczywaliśmy w słońcu, na Rusinowej Polanie. Uczniowie naszej klasy mieli okazję zobaczyć kaplicę Matki Bożej Jaworzyńskiej Królowej Tatr. Nad bezpieczeństwem grupy i wyprawami czuwał przewodnik tatrzański, pan Michał Dziedzina. Wieczory spędzaliśmy w pensjonacie Willa Tatry, który zapewnił dobry wypoczynek i smaczne posiłki.