5 listopada w Tomaszowskim Domu Kultury odbył się III Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznej organizowany przez Zespół Szkół Nr 3. Naszą szkołę reprezentowały połączone zespoły Bartosz Band i The One. Uczniowie zaprezentowali się w utworach: „Potrzebny mit”, „Biały krzyż”, „Jaskółka”, „Dziś idę walczyć mamo”, „Kolęda Warszawska” oraz  „Tango na głos orkiestrę i jeszcze jeden głos”. Instrumentalistom w składzie: Kamil Góra (skrzypce, gitara elektryczna), Michał Wolski (trąbka), Marcin Gontarz (gitara elektryczna), Bartosz Mazurek (gitara elektryczna), Grzegorz Kolasa (gitara elektryczna/wokal), Jakub Bulicz (perkusja,) Joanna Konopka (saksofon) towarzyszyły wokalistki: Izabela Putkowska, Monika Nizio oraz Malwina Nowak. Iza i Monika wystąpiły też w duecie. Uczestnikami przeglądu była młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Na scenie zaprezentowało się łącznie 18 wykonawców. Nasi muzycy i wokalistki usłyszeli liczne słowa uznania a po każdym wykonaniu zebrali gromkie brawa od publiczności. Opiekunami obu zespołów są nauczyciele języków obcych: Katarzyna Ważna i Robert Sawicki. Przed zespołami jeszcze w tym roku kolejne wyzwania: występ na Szkolnym Dniu AIDS oraz oprawa uroczystości „Z kolędą po Europie”. Trzymamy też kciuki za Izę Putkowska, która zakwalifikowała się do VII Ogólnopolskiego Jesiennego Konkursu „Na strunach poezji”. Wokalistka będzie reprezentowała naszą szkołę w zmaganiach finałowych 25 listopada 2016 r. w Lublinie. Zaprezentuje utwór z tekstem Agnieszki Osieckiej „ Mówiłam serio”.