29 kwietnia 2016 r. odbyło się  uroczyste zakończenie roku klas trzecich.

Uroczystość rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu narodowego. Karolina Styczyńska i Karol Skiba, reprezentujący Samorząd Uczniowski, powitali wszystkich zgromadzonych ..

Następnie głos zabrał dyrektor Leszek Bober, który powitał przybyłych gości, grono pedagogiczne oraz uczniów naszej szkoły. Zwracając się do absolwentów pogratulował im sukcesów, osiągniętych podczas nauki w liceum, i życzył powodzenia na egzaminie maturalnym.

Goście, którzy zaszczycili swoją obecnością zakończenie roku: pan wicestarosta Jerzy Wereszczak, pani Anna Pankiewicz, dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej oraz pan Tomasz Kubka, przewodniczący Rady Rodziców złożyli trzecioklasistom serdeczne gratulacje i życzenia dobrze zdanej matury,

W imieniu absolwentów podziękowania dla Dyrekcji i nauczycieli złożył Wojciech Rorat, przewodniczący Samorządu Uczniowskiego w latach 23014- 2015.

Po przemówieniach odbyło się uroczyste ślubowanie absolwentów.

Po nim  dyrektor Leszek Bober, wicedyrektor Beata Grela, zaproszeni goście, wychowawcy i opiekunowie szkolnych organizacji wręczyli nagrody wyróżniającym się absolwentom szkoły.

Nagrody za średnią 5,0 i wyższą otrzymali:

Robert Podoba z kl. III a (5,31), Alicja Chromiec - III b  (5,23), Martyna Pawlik - III a (5,06), Katarzyna Rosół - III c (5,0), Tomasz Pachla - III a (5, 0) oraz Magdalena Pasieczna - III b ( 5, 0).

Za średnią od 4,75 d0 4,94 zostali nagrodzeni:

Amanda  Żuk - III a (4,94), Marcin Turowski – III a (4,94), Bartosz Kawka – III a (4,94), Klaudia Skrzyńska – III b (4,94), Aldona Mazurek – III a (4,88), Angelika Burak – III b (4,86), Anna Swatowska – III b (4,82), Katarzyna Woś – III e (4, 82), Joanna Mamczur – III a (4,76), Marcin Skinder – III a (4, 76), Joanna Bałbustyn – III b (4,7), Ada Charachajczuk – III d (4, 76) oraz Dominika Cymerman – III d (4,76).

Ponadto Magdalena Pasieczna z kl. III b otrzymała nagrodę za stuprocentową frekwencję w ciągu trzech lat nauki.

Dyplomy za osiągnięcia sportowe otrzymali:

Bartosz Bundyra, Jakub Chmiel, Bartosz Kawka, Bartłomiej Piwko, Tomasz Stromidło, Patrycja Kaniewska, Emanuela Grabek, uczniowie kl. III a, Artur Palak (III b), Piotr Koper, Maja Górnicka i Angelina Piwowarczyk (III c), Jakub Ogorzałek (III d), Jakub Droździel, Natalia Sarzyńska i Magdalena Ważna (III e).

Za współpracę z zespołem „The One” nagrodzono Angelinę Piwowarczyk (III c), Kingę Joniec (III c), Klaudię Wołoszyn (III d) i Magdalenę Malec (III d).

Wielu uczniów reprezentowało szkołę w ważnych olimpiadach i konkursach przedmiotowych.

Nagrody otrzymali: Michał Nowicki (III a) za wyróżnienie w konkursie plastycznym „Żołnierze wyklęci” i tytuł laureata na Festiwalu Herbertowskim, Patrycja Portka (III a) za wyróżnienie w konkursie plastycznym „Żołnierze wyklęci” oraz konkursie „Fantastic”, Robert Podoba  (III a)  - laureat Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH oraz wyróżnienie w konkursie „Fantastic”,, Tobiasz Mandziuk (III a) – finalista  Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH, Marcin Skinder (III a)– Tomaszowski Mistrz Ortografii, Piotr Litwin, i Ewelina Romanowska za znakomite wyniki na konkursach ortograficznych i literackich oraz Maria Nazarowicz (III d0 za wielokrotne wyróżnienia na Olimpiadzie Języka Rosyjskiego.

Za działalność w Samorządzie Uczniowskim zostali nagrodzeni Wojciech Rorat (III e) i Angelina Piwowarczyk (III c0.

Nagrody biblioteczne otrzymały Katarzyna Rosół i Edyta Krupa za tytuł laureata w Rocznicowym Konkursie Literackim 2015/2016 oraz Justyna Wybenda za tytuł Wypasionego Mola Książkowego 2015/2016.

Dyrektor Leszek Bober jeszcze raz pogratulował uczniom znakomitych osiągnięć.

Na zakończenie uroczystości odbyła się krótka część artystyczna, przygotowana przez uczniów pod kierownictwem  Katarzyny Ważnej i Andrzeja Pasierba.

Wszyscy dołączamy się do życzeń dla maturzystów: powodzenia na egzaminie!