15 września 2015 r. odbyło się spotkanie z córką pana dr. Józefa Rybickiego ostatniego (przed II wojną światową) dyrektora naszego liceum – panią dr Hanną Rybicką. Na wstępie dyrektor Muzeum Regionalnego im. dr. Janusza Petera w Tomaszowie Lubelskim pan Eugeniusz Hanejko przedstawił życiorys pana Józefa Rybickiego do momentu objęcia przez niego funkcji dyrektora liceum, tj. do 1 stycznia 1938 r. Następnie pani dr Hanna Rybicka opowiadała o naszym mieście z perspektywy dziecka. Dużo czasu poświęciła okresowi okupacji sowieckiej i niemieckiej w Tomaszowie Lubelskim. Szczególna uwagę zwróciła na odwagę i poświęcenie wielu mieszkańców naszego miasta, ich działalność w podziemiu.  Tu ważną rolę odegrał jej ojciec Józef Rybicki. Wspomniała też o szpitalu polowym dla Polaków i Niemców, który w okresie wojny mieścił się w budynku naszego liceum. Opowieści pani dr Hanny Rybickiej przeplatane były cytatami z zebranych przez nią wspomnień jej ojca. W spotkaniu uczestniczyły klasy: Ia, Ic, IIa, IIc, IIIc. Wszyscy uczestnicy w skupieniu słuchali opowieści pani Rybickiej, które wzbogaciły ich wiedzę o szkole, mieście i mieszkańcach.