19 – 21 maja odbyła się wycieczka klasy II e do Krakowa i Zakopanego. Uczniom towarzyszyły panie Renata Koperwas – wychowawczyni, Jadwiga Błahuta oraz Marianna Stopyra – Gardiasz.

Pierwszego dnia zdobyliśmy Gęsią Szyję, szczyt o wysokości 1489 m n.p.m. położony w reglowej części Tatr Wysokich. Cała trasa trwała około 4 godzin. Po powrocie do pensjonatu wycieczkowicze umilili sobie wieczór ogniskiem oraz śpiewaniem przy gitarze.

Drugiego dnia weszliśmy na Halę Gąsienicową i nad Czarny Staw Gąsienicowy – jezioro polodowcowe położone na wysokości 1624 m n.p.m. Wieczorem część grupy relaksowała się w zakopiańskim Aqua Parku.

Ostatni dzień to tradycyjny spacer po Krupówkach i zwiedzanie Starego Miasta w Krakowie.

Wycieczce towarzyszyła miła atmosfera, piękna pogoda, cieszyliśmy się wspólnie spędzonym czasem.