Nasza szkoła już po raz trzeci przystąpiła do programu stypendialnego ,,Lider wiedzy i ochrony środowiska'', adresowanego do uczniów i nauczycieli liceów ponadpodstawowych i techników z województwa lubelskiego. Organizatorami Programu są Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie oraz Kuratorium Oświaty w Lublinie. Honorowy patronat nad tegoroczną edycją programu objęli: poseł do Parlamentu Europejskiego Beata Mazurek, minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek oraz minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Laureatami zostało 27 uczniów oraz 26 nauczycieli z województwa lubelskiego.

Tytuł laureata oraz stypendium otrzymała Oliwia Stawarska z klasy 3Ag. Opiekę merytoryczną i koordynacją działań uczennicy sprawowała Dorota Stawarska.

W uroczystej gali, która odbyła się 6.12.2021 roku w Urzędzie Wojewódzkim w Zamościu uczestniczył Poseł na Sejm RP Tomasz Zieliński, a także Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk, która wręczyła laureatom upominki od Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka. WFOŚiGW w Lublinie reprezentował Prezes Zarządu Grzegorz Grzywaczewski.