W poniedziałek rano - 20.06.2016r. pogoda niezbyt zachęcała do wycieczek. Było chłodno, pochmurnie a ciemne chmury sunęły ciężko po niebie. Jednym słowem, nie był to  idealny dzień na spływ kajakowy. Jednak pozytywne nastawienie i silna motywacja uczniów klasy I b  były dużo silniejsze. Wyruszyliśmy rano do Obroczy niedaleko Guciowa, skąd kajakami dopłynęliśmy do miejscowości Bagno. Cały spływ trwał około 3 godzin i wymagał tężyzny  fizycznej, ponieważ kierowanie kajakiem nie jest proste. Trasa spływu rozpoczyna się w Obroczy,  Wieprzem dopływa się do zalewu w Rudce nieopodal Zwierzyńca. Spływ kończy się w miejscowości Bagno, kilka kilometrów za Zwierzyńcem.

Trudno  nie wspomnieć o przepięknej dzikiej przyrodzie, którą można podziwiać na trasie spływu. Rzeka Wieprz przepływa przez Roztoczański Park Narodowy i w wielu miejscach jest naturalna  i pierwotna, dlatego też nie dziwią dzikie kaczki, wysoki tatarak i wiele powalonych konarów drzew, które sprawiały, że kierowanie kajakami była jeszcze trudniejsze.

Wyjazd zakończył się przy ognisku -  wspólnym pieczeniem kiełbasek  Wszyscy zmęczeni, ale pełni wrażeń wrócili do szkoły.

Z uczniami wiosłowały Urszula Cybulska i i Anna Branach.