20 kwietnia 2016 r. w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Ziemi. Z tej okazji na całym świecie tysiące stowarzyszeń ekologicznych organizuje manifestacje, konferencje, pokazy i akcje na rzecz środowiska naturalnego. Ich celem jest uświadomienie ludziom problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków czy brakiem wody. W tym roku hasło  przewodnie stanowiły słowa: „Palący temat – niska emisja”. Temat ten został przybliżony uczniom w prezentacji filmowej przygotowanej przez Łucję Pomorską, Aleksandrę Słobodę, Kingę Chwalebę i Martę Lepionkę z klasy I a. Montaż projektu opracował Łukasz Cisło z klasy I e. Problem zanieczyszczenia środowiska był też tematem pokazów chemicznych przygotowanych przez Marcina Szuma i Gabrielę Kuźmińską z kl. II b oraz Magdalenę Hawrylak i Mateusza Gąsiora z kl. I b.

W ramach obchodów Dnia Ziemi przeprowadzony został szkolny konkurs ekologiczny, Jego laureatami zostali: Patryk Wójtowicz z kl. I b (I miejsce,) Mateusz Grzechnik z kl.I b (II  miejsce), Kinga Chwaleba z  kl. I a, Dominika Grzesik kl. I a, Katarzyna Kozłowska kl. I b (III miejsce) . W imprezie wzięły udział klasy: I a, I b, i I d.

Nad przygotowaniem całości czuwały Anna Branach, Jolanta Pasierb oraz Ewa Kierepka.