W kwietniu w naszej szkole dużo działo się w zakresie Programu Profilaktycznego. Rozpoczęliśmy od Światowego Dnia Zdrowia, który w tym roku odbył się pod hasłem „Bezpieczeństwo Żywności”. W związku z tym niektóre klasy już na początku kwietnia gościły szkolną pielęgniarkę, która przeprowadzała wykłady i pogadanki na temat zdrowego odżywiania. W szkolnej bibliotece pani Maria Dziedzic przygotowała gazetkę i każdy uczeń mógł zapoznać się miedzy innymi  z „Pięcioma Krokami do Bezpiecznej Żywności” oraz bardzo ciekawą ulotką „Bądź zdrowy, żyj zdrowo” przygotowaną przez uczniów klasy II c. Propagując zdrowy styl życia uczniowie klasy II c przeprowadzili zajęcia w klasach pierwszych przedstawiając swoje ulotki i prezentacje. W poniedziałek 12 kwietnia na korytarzu szkolnym w czasie przerw uczniowie mogli obejrzeć krótkie filmiki pt: „Jak gotować i piec zdrowo” przygotowane przez swoich kolegów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmów.

16 kwietnia klasy 1b i 1e, grupy o rozszerzeniu biologiczno-chemicznym wzięły udział w konkursie pt: „Życie-Twój Wybór” organizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno –Epidemiologiczną w Tomaszowie Lubelskim. Na etapie powiatu naszą szkołę będą reprezentować uczennice z klasy 1b: Dorota Nowak, Monika Budzanowska oraz Marta Ciągło. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia.

W dniu 27 kwietnia  o godz. 10.00 w Tomaszowskim Domu Kultury odbyło się rozstrzygnięcie XIX edycji konkursu pt. „Człowiek Wolny od Nałogów” organizowanego przez Urząd Miasta w Tomaszowie Lubelskim. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy o szkodliwości środków odurzających oraz kształtowanie odpowiedniej postawy wobec własnego zdrowia i zdrowia rodziny.

Nasza szkoła, jak co roku, wzięła w tej akcji czynny udział. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni za swoje zaangażowanie i trud. W kategorii konkurs literacki Katarzyna Rosół z 2 c, za wiersz „Rak”, zajęła I miejsce, za prezentacje multimedialne Artur Naleśnik i  Klaudia Wicijewska  z klasy 1d otrzymali również I miejsce, a Mateusz Kuna z 1b uzyskał wyróżnienie. Program artystyczny promujący zdrowy styl życia przygotowała siedemnastoosobowa grupa uczniów z klasy 1b.  Nasza młodzież zaprezentowała  autorski  program. Za pomocą muzyki i pantomimy pokazali dwie postawy człowieka w świecie oraz walkę o ludzi uzależnionych  Jest ona bardzo trudna i wymaga dużej wytrwałości, bo ludzie uzależnieni to ludzie chorzy. Za przygotowanie tego programu szkoła otrzymała odtwarzacz CD+MP3+USB+SD-karta. Wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom - Marii Gęborys, Izabeli Gwiazdowskiej oraz Halinie Radzięciak serdecznie gratuluję i dziękuję za zaangażowanie.

Opiekun grupy artystycznej i koordynator Programu Profilaktycznego

Agnieszka Łasocha-Halusiak.