Młodzież Zespołu Szkół Nr 1 w Tomaszowie Lubelskim nieustająco odnosi sukcesy w różnych dziedzinach. Kwiecień zaowocował kolejnym laureatem.

Edyta Krupa, uczennica klasy II e uzyskała I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Tłumaczenia Poezji Obcojęzycznej. Edyta tłumaczyła  na język polski wiersz niemieckiego poety Johanna Wolfganga von Goethe: „Andasgoldene Herz”.

W finale XIII Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej  wyróżnienie zdobyła również solistka szkolnej grupy wokalnej „The one” Izabela Putkowska, uczennica klasy I c. Oprócz walorów wokalnych jury doceniło także opanowanie języka angielskiego w utworze Dream a littledream. W eliminacjach do finału brało udział 108 solistów z  województwa lubelskiego, spośród których zakwalifikowano tylko 24. Tytuły Laureatów uzyskało 7 osób, dlatego też Izie należą się specjalne gratulacje i życzenia dalszych sukcesów.

Organizatorem konkursów  jest IV Liceum Ogólnokształcące w Chełmie.

Opiekunem obu uczennic jest pani Katarzyna Ważna, nauczyciel języka niemieckiegoi opiekun zespołu „The one”.