Nauka  języków  obcych  stała  się  w  dzisiejszych  czasach priorytetem.  Wiedzą  o  tym  doskonale  uczniowie  naszej  szkoły. W związku  z kształceniem językowym 28 października 2014 r. odbył się w  Bartoszu  Dzień  Języków  Obcych. Pod  okiem  nauczycieli  języków  obcych  uczniowie  kl. I - III  wykonywali  różne  zadania  konkursowe  oraz  prowadzili  potyczki  językowe.  W  programie  znalazły  się  zarówno  konkursy, quizy, kalambury,  jak również  łamańce  językowe.

W  konkursie  z  nagrodami  „Co  wiem o Rosji”  przygotowanym  przez  Elżbietę  Pikułę  zwycięzcami  zostali:

1  miejsce -  Maria  Nazarowicz  (kl.II d)

2  miejsce -  Klaudia  Wołoszyn  (kl.II d)

Piotr  Piasecki ( kl.II e)

3  miejsce - Daniel  Kielar (kl.II e)

Patryk  Juzeluk  (kl.II e)

Dużym  zainteresowaniem  młodzieży  cieszyły  się „Kalambury  i  łamańce  językowe”  przygotowane  przez  Annę  Lal,  Agnieszkę  Halusiak  i  Katarzynę  Soluch. W tej konkurencji walczono o nagrody zespołowo. W zmaganiach  wyróżniono  następujące  osoby:

1  miejsce – Ewelina  Romanowska,

Martyna  Pawlik,

Amanda  Żuk,

Bartosz  Kawka ( z klasy II a)

2  miejsce -  uczniowie  kl.II a  i  II d

3  miejsce -  uczniowie  kl.II a.

Najbardziej  oczekiwanym  punktem  programu  był  „Przegląd  Piosenki  Obcojęzycznej”.  Piosenki  w  rożnych  językach  wykonywały  wokalistki z  zespołu  The  One,  którego  opiekunem  jest  Katarzyna  Ważna.  Skład  zespołu tworzą:  Monika  Nizio - kl. Ia,  Izabela  Putkowska -  kl. Ic, Kamil  Góra -  kl. Ic, Klaudia  Wołoszyn - kl.  IId,  Magdalena  Malec -  kl.IId,  Kinga  Joniec -  kl.IIc. Nad nagłośnieniem podczas festiwalu czuwali Tomasz  Morshed  (kl.IIIa) i  Szymon  Jach  (kl. IIIa).

W  ramach  działań  związanych  z  Dniem  Języków  Obcych  odbył  się:

I. Quiz  „Wiadomości  o  Stanach  Zjednoczonych”  przygotowany  przez  Waldemara  Fugasa  dla kl.  IId. Zwycięzcami konkursu zostali:

1 miejsce - Marcin Skinder - kl.II a,

2 miejsce -  Marcin Turowski - kl.II a,

3 miejsce - Andrzej Bodeńko - kl.II d.

II. Konkurs „Co  wiem  o  krajach  anglojęzycznych ?” przygotowany  przez  Jolantę  Stelągowską,  Marię  Zusin i Roberta  Sawickiego,  w  którym  wzięli  udział  uczniowie  kl.  III a.

Zwycięzcy  konkursów  oraz  wokalistki  z  zespołu  otrzymali  nagrody  rzeczowe,  które  wręczył  dyrektor  szkoły  dr  Janusz  Frykowski.

Mamy  nadzieję,  że  obchody  Dnia  Języków  Obcych  zachęcą  uczniów  do  nauki  i  zmotywują  ich  do  wytężonej  pracy.

Elżbieta  Pikuła