13 października 2014 nasza szkoła dostąpiła szczególnego zaszczytu     to właśnie w Bartoszu odbyły się powiatowe obchody Święta Edukacji Narodowej.

Uroczystość otworzył pan dyrektor dr Janusz Frykowski, podkreślając jej rangę i znaczenie dla całej naszej społeczności, tym bardziej, że gościliśmy tego dnia wiele ważnych, znaczących w oświacie osób.

W gronie tym był też pan Jan Kowalczyk – Starosta Tomaszowski. W swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na rolę nauczyciela w środowisku lokalnym, a zwłaszcza w życiu młodego człowieka. O wpływie pedagogów na młodych ludzi mówił również pan Jan Lelonek – Kierownik Wydziału Zamiejscowego Lubelskiego Kuratorium Oświaty w Zamościu. Głos zabrał też pan Marian Jaworski – Radny Województwa Lubelskiego. Jego wypowiedź skupiała się przede wszystkim wokół świata wartości, które w czasach nadmiernych swobód moralnych wpajane są młodym ludziom przez nauczycieli i wychowawców.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się też między innymi: pani Anna Pankiewicz - Dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Lubelskim, pan Jerzy Wereszczak – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu, pan Stanisław Cisło – Sekretarz Powiatu, pan Tomasz Kupka – Przewodniczący Rady Rodziców w ZS Nr 1 oraz dyrektorzy placówek oświatowych i szkół ponadgimnazjalnych z naszego powiatu wraz z pocztami sztandarowymi.

Uroczystość obfitowała w wiele ważnych momentów. Do grona mianowanych dołączyli kolejni nauczyciele, którzy złożyli przysięgę i odebrali oficjalne akty mianowania, wręczone zostały Nagrody Starosty oraz Nagrody Dyrektora ZS Nr 1 w Tomaszowie Lubelskim. Uczniowie wyróżniający się wynikami w nauce lub sporcie otrzymali Stypendia Starosty.

Część oficjalna uzupełniona została artystyczną. Motywem przewodnim scenariusza było kształtowanie człowieczeństwa, które dokonuje się w szkole i rola nauczycieli w tym procesie. Na całość złożyły się zarówno refleksje poetyckie, jak też piosenki w wykonaniu wokalistek z naszej szkoły (pod opieka Beaty Greli) oraz zespołu Bartosz Band (pod opieką Andrzeja Pasierba).