Mieszkam w niezwykle ciekawej wsi Siedliska. Jej skarbem są tutaj skamieniałe drzewa - pozostałości drzew z okresu trzeciorzędu (miocenu) przesycone krzemionką. Nagromadzenia skrzemieniałych pni, występujące w wyjątkowej obfitości, są geologicznym unikatem na skalę światową! Właśnie takie osobliwości przyrody chciałam pokazać moim koleżankom i kolegom  z klasy  III b. W związku z tym zaprosiłam ich  na wycieczkę, która odbyła się  w dniu 9 kwietnia 2014r. Zaprezentowałam przed nimi walory środowiska naturalnego- źródlane wody, czyste powietrze ze specyficznym mikroklimatem, dziką nieskażoną przyrodę, a także unikalne zabytki sakralne i pozostałości dawnego parku dworskiego: potężne dęby - pomniki przyrody. Siedliska otaczają lasy bukowe, sosnowe i modrzewiowe Południoworoztoczańskiego Parku Krajobrazowego. Stoki wzgórz porastają gatunki górskie: żywiec gruczołowaty, paprotnik kolczasty, kosmatka olbrzymia, kokoryczka okółkowa. Pojawiają się tutaj rzadkie gatunki zwierząt , min. wilki i rysie.

Sądzę, że czas spędzony w mojej miejscowości wszyscy będziemy mile wspominać.

Angelika Kolasa